Módní tipy

a inspirace


Ty správné barvy pro letošní podzim

Přechod z letních jasných a zářivých barev do nových podzimních trendů právě začíná. A přesto, že tradiční podzimní trendy začínají tím, že se barvy ve výlohách s módním oblečením začínají tlumit, kalit a protmavovat, mám pro příznivce veselejších barev a vzorů, dobrou zprávu. Letošní podzim, více než kdy předtím, látkám zachová letní hravost a veselost. Zejména díky baroknímu, téměř až pohádkovému vlivu, který se objevuje v aktuálních  kolekcích světových návrhářů.  Zejména návrhářské duo Dolce & Gabbana na módních molech rozehrálo téměř výpravnou pohádku. Mezi vzory dramatických květů, tajemných zahrad, se objevují symboly jako například klíč nebo sova. Objevují se také zvířecí potisky, do popředí se dostává hadí vzor.

V divoké barevnosti látek jsou k vidění zejména kožíšky a kožešinové vesty, které pro podzimní trendy tradičně hrají hlavní roli. Mezi dominantními barvami převládá zejména červená, která přechází až do temnější vínové podoby, sytě modrá, oranžová až hořčicově žlutá nebo syté odstíny růžové, přecházející do fialových odstínů. Obecně mezi výraznými barvami vedou v nadcházející sezóně také zelené odstíny. Od petrolejové, lahvově zelené až k limetkově zářivým tónům. Ostré a výrazné tóny jsou často doplňovány neutrální béžovou nebo šedou.

K tradičním podzimním tónům aktuálním i pro tuto sezónu, patří právě šedá, často zabarvená do modra, hněda nebo lahvově zelena. Určitě nic nezkazíte kombinací černé a bílé, přičemž bílá sklouzává k teplejším tónům. V jasnějších barvách pak rozhodně sehraje velkou roli ledově modrá, šedomodrá, pastelově růžová až šeříková. Krásnou a zářivou tečkou těchto něžných trendy barev nám i po létě zůstává bílá.

Všem barvám vévodí kovový  akcent. Zlatý - zejména v kombinaci s temně zelenou a červenou, béžovou, hnědou nebo černou. Stříbrný až diamantový - v kombinaci s šedou, modrou, antracitovou nebo černou.

V podzimní sezóně 2014 se evidentně není třeba bát nudy. Vyberte si z pestré nabídky módních barev našich látek a vytvořte si podzimní pohádku dle vlastní fantazie.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.