Módní tipy

a inspirace


Trendy společenské sezóny Podzim 2014

Každý podzim přichází v módních trendech po jarních a svěžích barevných tónech na řadu barvy sytější a temnější. A po vzdušné, lehké módě z jarních a letních kolekcí, dochází k určitému "ztěžknutí" nejen v barvách, ale také v použitých materiálech. Toto se projevuje také v trendech u společenských šatů. Letošní podzim si k tomuto dramatickému nástupu přizval na pomoc inspiraci v baroku. Trend, který se na módních molech při přehlídkách nejznámějších světových návrhářů objevoval nejvíce.

A jak zkombinovat prvky baroka a společenské šaty? Zapomeňte na střídmost. Na řadu přichází dramatické výšivky, krajky a ornamenty, plastická dekorace - kameny, peří, perly, kovový akcent. Na látkách se mohou objevit expresivní výjevy barokních fresek nebo působivé motivy z obrazů barokních mistrů. Silueta střihu je ovšem umírněnější. Ke komplikovanému korzetu lze použít lehkou šifónovou sukni s prvky nahodilého proplétání, rozparků, řasení, či tylovou sukni, která umí propojit lehkost i objem. Tím barokní škrobenost dostane modernější tvář. Velmi se využívá kombinace éterické průhlednosti s těžkou, bohatou krajkou a zdobením. K střihově jednoduššímu, vypasovanému živůtku lze použít objemnou sukni se sklady, která evokuje trendy siluetu 50. let.

Barevné trendy látek jednoznačně podporují dramatičnost barokního trendu. Do popředí vstupuje sytě červená až vínová, temně modrá a lahvově zelená, hořčicová a samozřejmě černá. K tomu do kontrastu vystupují světlé tóny kovově šedé, bílé, světle zelené a modré. Nechte se inspirovat naší nabídkou látek a splňte si sen jedinečným modelem.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.