Módní tipy

a inspirace


Trendy plesové sezóny

Plesová sezóna je aktuální začátkem roku, a proto je pravý čas pořádně se na ní připravit a začít se strojit. Pokud plesy navštěvujete pravidelně, určitě jste si všimli, že už v podstatě odzvonilo klasickým dortovým tylovým sukním. Poslední záchvěvy už můžete zahlédnout snad jen na maturantkách na maturitních plesech. Ale věřím, že i u mladých dívek, brzy převládne cit a vkus, pro šaty zdůrazňující siluetu postavy přirozeným způsobem - a k tomu poslouží výhradně dlouhé splývavé večerní šaty. Večerní šaty budou letos krásně zdobené, vyzývavé a také kontroverzní.

Hned první výrazný trend této společenské sezóny dává pro zdůraznění ženské siluety, stejně jako pro rafinovanou vyzývavost, velký prostor. Ani dlouhé – ani krátké. Krátké večerní šaty s vlečkou, případně kombinace krátké sukýnky či dokonce šortek s dlouhou průhlednou šifonovou nebo krajkovou sukní, krásně odhalují nohy, přesto však v nich neporušíte ani dress code Plesu v Opeře.

I další trend odhaluje - dal by se nazvat „ nožka ven“. Večerní šaty v něm mají vysoký rozparek, často sahající až po pas a atraktivně odhalují jednu nožku. Ta může být odhalená zcela, nebo částečně zahalená třeba jemnou krajkou, průhledným tylem či další vrstvou průhledné sukně, s poněkud kratším rozparkem.

Ukázat více než se sluší, se letos sluší. Protože průhledné večerní šaty budou skutečně módní. Šikovné je u tohoto stylu šatů použít více vrstev průhledných materiálů – šifónu, tylu, krajky. A třeba i ve více barvách a odstínech. Dosáhnete tak ještě plastičtějšího čí hlubšího dojmu. Králem v tomto cudném odhalováním je návrhář Elie Saab. Dokonale ve své módní tvorbě skloubí éteričnost i vyzývavost. V takových šatech budete andělsky křehká i ďábelsky svůdná zároveň.

Hitem letošních plesů budou také střihy s odhalenými zády, šaty s krajkovými prvky a šaty v jasnějších či pastelovějších odstínech. Dlouhé večerní šaty s černou krajkou a výstřihem na zádech sklízely úspěchy a obdiv už v loňském roce, letos proto bude snaha tuto klasiku pozměnit a to například ještě odhalenějšími zády nebo expresivním dominantním zdobením na krajce. Navíc, rafinované výstřihy a řasení průhledných a jemných materiálů pomůžou vymodelovat každý typ postavy podle představ. Inspirujte se letošními trendy a staňte se královnou plesu…

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.