Módní tipy

a inspirace


Tipy do tanečních

Blíží se závěr léta, což ve většině lidí vyvolává lehkou melancholii z končícího období prázdninového režimu. Ale to neplatí pro svět módy. Pro módní tvůrce nyní právě vrcholí příprava kolekcí na novou sezónu, kterou s úderem září, začnou uvádět na přehlídkových molech a v módních časopisech. Díky tomu není třeba smutnit, protože každý konec přináší i nový začátek. Prázdniny končí, ale začíná spoustu nových aktivit, které přináší také příjemné chvilky. A tak k srpnu nepatří jen shánění školních pomůcek, ale také například nákup nových trendy kousků pro obnovení svého šatníku a pro některé z vás i shánění šatů do tanečních. Právě pro Vás zde přináším tipy, které Vám přípravu do tanečních ulehčí.

Taneční kurzy neodpovídají svou společenskou úrovní klasickým plesům, ale také to nejsou běžné kroužky. Což je důležité vzít v potaz nejen při oblékání návštěvníků kurzů, ale také pro jejich doprovod. Nejde jen o to, naučit se zde tancovat, ale také naučit se pohybovat  ve společnosti, seznámit se etiketou nejen v chování, ale také v oblékání.

A jaké šaty do tanečních zvolit? V rámci dress codu volte úroveň „formal dress“ nebo „koktejl“. Šaty ideálně s délkou sukně mírně pod nebo nad kolena,  nikoli upnutou a nepouzdrového typu. Pokud není střih sukně volný, je důležitá dostatečná elasticita materiálu, ať se při tanci netrápíte. Na tzv. prodlouženou a věneček jsou v rámci dress codu třeba dlouhé šaty, splňující požadavky „black tie“ (název není odvozen od barvy!), které mohou být i s vlečkou, pokud se na ní cítíte. Dlouhé šaty vždy přizpůsobte výšce podpatku – to abyste předešli jejich přišlápnutí a zároveň Vám krátká délka nezkracovala nohy.

Délka je obecně velmi důležitá. Tím, že po většinu lekcí nosíte krátkou délku, buďte opatrní při výběru. Špatně zvolená délka a nasazení sukně umí zdeformovat postavu, zkrátit nohy a odhalit nedostatky. Proto buďte opatrné. Zde máte pár mých tipů ověřených při zakázkové tvorbě: 

Pokud máte kratší a silnější nohy – zákaz balónové sukně, délky do poloviny lýtek, vodorovné linie, úzkých podpatků nebo pásku kolem kotníku; doporučuji asymetrickou délku, neboť cíp sukně nohy krásně zeštíhlí a prodlouží. Šikovná je varianta s kratší spodní sukní a šifónovou vrchní sukní prodlouženou vzadu do cípu – krásně zúží lýtka a navíc se při pohybu působivě vlní.

Pokud jsou nohy štíhlé, působí naopak vhodně sukně balónová, skládaná, vrstvená … ne však tolik pro malé postavy. Pokud máte široké boky, zdůrazní je příliš krátká sukně, sklady, bokové nasazení sukně, neforemná látka a „áčkový“ střih. Doporučuji opět splývavější materiál. Výborný trik jsou boty v tělové barvě. Vždy nohy krásně protáhnou.

Boty je třeba přizpůsobit také barvě šatů, takže já opět doporučuji boty tělové barvy, které jsou neutrální. Můžete je mít téměř ke všem barvám. Stejně tak kovové či stříbrozlaté. Silonky tělové barvy jsou v rámci společenské etikety povinným doplňkem. Stoprocentní pohodlí samozřejmě dopřejí pouze šaty ušité, v doslovném významu, na míru. V takových šatech se člověk cítí lépe i pro jejich originalitu a dokonalou souhru těla a látky. V neposlední řadě se tak vyhnete potenciálnímu faux pas, že stejné šaty, které máte na sobě, uvidíte na některé z Vašich tanečních kolegyň. Nepříjemné.

A jak to vypadá s aktuálními trendy? V kolekcích předních módních návrhářů pro nadcházející společenskou sezónu převládají jemné, splývavé, velmi průhledné materiály, vrstvené sukně, zdobené bohatou výšivkou a krajkovou aplikací. Tyto éterické šaty se pohybují na hranici mezi snem a realitou. Často je zdobí roztřepené lemy, peří, které drží pohromadě díky chomáčkům šifonu, či květinovým řetízkům a odkrývají značnou část těla. Lehké šaty v barvách levandule a meruňky, bledě modré, starorůžové, pudrově fialové, zlatavé i stříbrné Vás přenesou mezi víly na lesní mýtinu prosvětlenou slunečními paprsky. Objevují se dokonce vzorované společenské šaty s motivy lučního kvítí nebo růží. Jako kontrast k této romantice máme šaty v dramatičtějších barvách - od noční modré, smaragdově zelené, černé, červené až po hit letošního podzimu – bordó. V těchto barvách pak můžete spatřit i těžké materiály jako taft nebo samet nebo velké sukně barokního vzhledu. Více Vám ale k trendům pro společenskou sezónu 2015/2016 prozradím příště. Ať se máte opět na co těšit!

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.