Módní tipy

a inspirace


Pro zahřátí...

Už při pohledu z okna nám přeběhne mráz po zádech a je naprosto jasné, že teplým dnům definitivně odzvonilo. Zimní královna drží otěže pevně ve svých spárech a dává nám jasně najevo, kdo je tady pánem. A protože nemá cenu s ní bojovat a doufat tak v návrat teplých slunečních paprsků, připravili jsme pro Vás menší tahák, jak nad tou mrazivou atmosférou vyzrát.

 

Svetrovina

Oblíbený a velice hřejivý materiál, díky kterému se chladné a mrazivé měsíce dají přečkat o něco příjemněji a navíc s pocitem jako v bavlnce.

Při vyslovení tohoto materiálu se jistě všem vybaví typický svetr, který je součástí nejednoho šatníku. Věděli jste však, jaký historický původ tento oděv nese?

Kořeny teplých pletených oděvů sahají až do starověké Číny a do oblasti mezi řekami Eufrat a Tigris nazývané Mezopotámie. Zejména se byli oblíbené pletené ponožky a spodní prádlo. Teprve až v období novověku začali lidé nosit pletené halenky, které byli dosti podobné dnešním svetrům, které jsou nám všem dobře známé. Díky vynálezu pletacího stroje se svetr dočkal hromadného rozšíření ve 20. letech 20. století, kdy ho nosívali zejména muži při sportovních aktivitách. Až francouzská módní návrhářka Coco Chanel, která je v současné době považována za stěžejní osobnost, co se tvorby dámského šatníku týče, přizpůsobila tento oděv i ženám.

Ve 30. letech 20. století se rozrostla záliba domácího pletení a kvůli začínající 2. světové válce se z této obliby stala spíše nutnost. Po skončení tohoto černého období se objevily nové tkaniny a barvy, tudíž poptávka po svetrech ještě více vzrostla.

Na konci druhé poloviny 20. století do módy přišly i staré již obnošené svetry a zároveň se svetr jako takový stal oděvem spíše společenským a na sport se začaly nosit mikiny. Díky méně nákladné výrobě se domácí pletení vrátilo do starých do kolejí a stalo se opět pouze koníčkem.

 

                          

Svetrovina Fancy vlnky větší starorůžová                              Svetrovina Fancy vlnky malé béžová

                          

Svetrovina Angura krémová                                                    Svetrovina Angura žebro 0,5cm červená

Pro zobrazení celé naší nabídky svetrovin klikněte zde.

 

 

Fleece  

Další látkou, která je zejména v zimních měsících často vyhledávána, je fleece. Materiál disponuje skvělými vlastnostmi, které stojí za ocenění a jsou důvodem jeho populárnosti. Hlavními charakteristickými vlastnostmi fleecu jsou hebkost, měkkost a jemnost. Disponuje také výbornými izolačními vlastnostmi, a proto se často setkáváme s tím, že je použit místo podšívek např. do bund (jako softshellová vrstva). Nejvíce se však používá na zhotovení bund či mikin. Velké zastoupení má i ve sportovním průmyslu a to právě díky své prodyšnosti a schopnosti zahřát. Rozhodně s ním chybu neuděláte.

 

                           

Mikroflanel maskáčovina                                                          Micro korall vzor tygr

                          

Mikroflanel pískový                                                                    Mikroflanel šedý

Pro zobrazení celé naší nabídky fleecu klikněte zde.

 

 

Plyš

Nakonec tu máme všem jistě dobře známý plyš. Kdo se s ním setkal, tak ví, že se jedná o velice hebký a příjemný materiál. Má vysokou hřejivou schopnost a každý se do něj v mrazivých dnech rád zabalí s pocitem jako v bavlnce. Zejména ženy mají plyš v oblibě a to v podobě dámských vestiček, které jsou v dnešní době velmi populární. Samozřejmě, že plyš má mnohem větší škálu využití. Nejedná se pouze o oděvní metráž, ve které je velmi žádaný, ale i o bytový textil. Tento materiál lze využít i ve Vaší domácnosti a to v podobě přehozů, polštářů či dekoračních doplňků. Na zimu je to rozhodně ten pravý materiál, po kterém sáhnout.

 

                           

Plyš dlouhý vlas zelený                                                              Plyš dlouhý vlas podbarvený jednostranný bílý-oranžový

                           

Plyš Lilem hnědo- béžový                                                        Plyš Lilem černo-bílý

Pro zobrazení celé naší nabídky plyšů klikněte zde.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.