Módní tipy

a inspirace


Módní trendy pro jaro 2016

A je to tu….chladným mrazivým dnům už jsme dali ,,adieu,, a můžeme oficiálně přivítat období rozkvětu- JARO. S tím jsou samozřejmě spojeny i nové trendy, které ovládnou tento čas plný svěžesti. Protože je jich opravdu mnoho, doufáme, že tento článek Vám poslouží jako takový módní kompas pro lepší orientaci ve světě oblečení a elegance.

Nejprve bychom se společně podívali na barvy, které pro tuto sezónu dostaly korunu. Mnozí z Vás budou možná překvapeni, ale letos vůbec poprvé v módní historii se hitem jara staly hned barvy dvě. Podle americké společnosti Pantone, na jejíž vyjádření každoročně napínavě čekají módní návrháři, bytový designeři, obchodníci s módou a dokonce i kadeřníci, se barvami pro rok 2016  staly - PASTELOVÝ ODSTÍN RŮŽOVÉ (Rose Quartz)

                    - PASTELOVÁ MODRÁ (Serenity

Přesněji řečeno se TOP barvou pro rok 2016 stala kombinace právě těchto dvou pastelových odstínů.

Pár ukázek pro lepší představu:

 Šifon elastický modrý                             Rongo - Magda růžová

Ovšem to neznamená, že ostatní barvy dostaly stopku. Naopak, letošní rok, zvláště pak jarní i letní měsíce, se ponese v duchu relaxačním s prvky přirozenosti. Módní návrháři se nechali inspirovat přírodou a snažili se klást důraz na naturální zdroje. Skloubili tak prvky městského stylu se svěžestí, uvolněností a svobodou.

Módní patrioti se také zaměřili na barevné odlišnosti mezi pohlavími. Jejich snaha zkombinovat pánské a dámské barvy v jeden celek a vymazat tak vzájemné rozdíly, rozhodně přinesla ovoce.

Za Módní látky musím říct, že představa unisex barev se nám velice líbí a vkusně kombinovat rozhodně doporučujeme.

Jak už bylo řečeno, letošní jaro se ponese v duchu přírody. Mnohé z Vás jistě napadne spojitost s Hippies a nejste daleko od pravdy. Hitem letošních teplých měsíců budou bohémské vzory- květiny, zajímavé geometrické tvary, proužky atd.…

 Že to zní moc retro? Ano. Retro styl se opět vrací na scénu a je třeba toho správně využít. Živé barvy, přírodní materiály a nekonečný pocit volnosti…..to jsou přesně prvky, které letos dominují, a řekněme si upřímně, ve kterém jiném stylu byste našli více svobody a ,,free,, atmosféry než právě v Hippie? Proto nemějte strach z bohémských motivů a zařaďte je do svého šatníku, vedle rozhodně nešlápnete. :)

Pro inspiraci:

 Šifon vzor oranžový                               Bavlněný satén béžovo-černý

                                                                vzor květ malý

 

 Bavlna vzor květ černá                          Satén vzor černý

 Bavlna elastická vzor bílo-růžová          Šifon digitální tisk vzor žlutý

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.