Módní tipy

a inspirace


Krajka Vám dodá na jedinečnosti

Každý, kdo se alespoň okrajově zajímá o módu nebo nakoukne do výloh módních řetězců, když náhodně prochází kolem, nemohl přehlédnout, jak se posledních několik sezón postupně ujímá krajka svého dominantního postavení.

Průhledné outfity a krajka jsou nadčasové a mají mezi látkami výsadní postavení. Krajkové kousky jsou v oblibě už od 4. století n. l., kdy byly na Kypru objeveny nástroje na paličkování. Přesto se ale za původce krajek považuje Itálie, odkud se krajky začaly v 16. století rozšiřovat. Po Itálii si výrobu krajek oblíbila Francie, Španělsko a také Čechy. U nás se krajky vyráběly zejména na Šumavě a v Orlických horách.

Krajka je výrazným tradičním materiálem nejen na společenských šatech či malých černých, ale také na letních šatech nebo kraťasech, netradičním prvkem na halenách, košilích, sportovním oblečení nebo módních doplňcích. Málokterý prvek dokáže oživit látku modelu jako právě krajka.

Já osobně krajku miluji a ve své tvorbě ji velmi často používám. V mé poslední kolekci nebyl jediný model, na kterém bych krajku nepoužila. Poskytuje velký prostor pro kreativitu. Působí luxusně, velmi žensky a jde o nadčasovou volbu. Díky možnosti používat pouze detaily vystřižené z krajky, lze správnou kompozicí tvarovat postavu, vytvořit rafinované momenty, kde se střídá průhlednost s éterickou, smyslnou zahaleností. Zajímavý efekt vytváří také použití krajek více vzorů nebo barev. Výsledek pak působí ještě více plasticky a reliéfně.

Nebojte se využít krajky pro své modely, výsledek jistě bude stát za to. Vybrat si můžete z nabídky krajek zde.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.