Módní tipy

a inspirace


Jak být na plese zářící Supernovou

Tuto sezónu jsem se ke společenským trendům dostala dříve než obvykle, vzhledem k tomu, že jsem připravovala společenské róby pro Českou Miss Nikol Švantnerovou na Miss Universe. Tvorba tří hlavních šatů na světovou soutěž do Las Vegas, to už je pro módního tvůrce opravdu velká výzva. A proto jsem zkoumání módních trendů pro letošní sezónu nepodcenila. Ale nejde jen o módní trendy, o těch už jsem v minulých článcích mluvila. Jde o to, jak je správně uchopit.  Dodržet předepsané barvy, střihy to není tak těžké. Ale jak je využít tak, abyste byla hvězdou večera? A nemusí to být hned Vegas, ono stačí zazářit na vlastním maturitním plese a nebo být hvězdou plesu pro váš doprovod na jakémkoli plese, který letos navštívíte.

 

Z archivu módní návrhářky Terezy Sabáčkové (foto: Václav Petrovitz, modelka: Česká Miss Universe 2015 Nikol Švantnerová)

 

Samo slovo zazářit už vás může navést. Ano, jestli chcete být hvězdou, jestli chcete oslnit, musíte třpytit. Mým zákaznicím maturantkám, které na plesech stojí v řadě svých spolužaček, které mají rovněž stejný záměr, a to být za hvězdu, říkávám …pokud se netřpytíte, jako byste tam nebyly. Je to jednoduché, opět jde o to, přilákat pozornost „diváka“, ať už chce nebo ne, ať už o tom ví, nebo je to jen podvědomí. Tak jako se ryba chytá na třpytku, i oko podvědomě zachytí třpyt, a zaměří na cíl svou pozornost. Navíc třpyt šatům dodává další rozměr - 3D, třpyt vás zkrátka vytáhne z davu. A udělá z vás hvězdu. A protože letos trendy křišťálovým výšivkám,  perlovým mozaikám,  štrasům, flitrům, třpytivým krajkovým výšivkám a blýskavým kamenům přejí, je škoda tohoto oslňujícího efektu nevyužít.

 

                   

Pokud nejste zastánkyně hvězdného třpytu, pak můžete společenskou událost výběrem svých šatů rozsvítit. A Jak? Světlou nebo výraznou barvou. Je dobré myslet na světelné podmínky, které jsou při společenských událostech běžné. Proto společenské látky bývají často lesklé. Vyniknou více, díky tomu že odráží světlo, kterého bývá při večerních událostech méně. I proto bývají společenské satény lesklé, zatímco svatební satény matné. To, co se hodí na večerní světlo, může při denním působit lacině a nevhodně. Věřte mi, že i zářivé barvy při večerním osvětlení ztratí něco ze své intenzity, takže se nebojte při výběru odstínu vybrat to, co se zdá skoro příliš. Neonově růžová, zelená, oranžově červená, elektrizující královská modrá… to vše je v přítmí společenských sálů povolené.  A v davu tlumených barev budete královnou parketu. Podobnou službu vám udělají také barvy světlé… teplá bílá, světle meruňková, pudrové, tělové, ledově modrá nebo levandulová …i tyto barvy do letošních trendů patří. A v kombinaci s opálenou pletí budete nepřehlédnutelná. Ne nadarmo jsou barvy většiny šatů, ve kterých se na Miss Universe 2015 prezentovalo na 80 nejkrásnějších dívek z celé planety, světlé nebo výrazné.

 

 

Pokud patříte do skupiny lidí, které se nevzdají své milované černé, ale nechcete přitom splynout s přítmím sálu, i to je možné. Doporučuji využít pár triků. Hlavní výhodou černé je kontrast s pletí. Proto jakýkoli průstřih, výstřih, rozparek, vynikne nejvíce u černé nebo jiné tmavé barvy. Pokud nechcete jít „na trh“ s vlastní kůží, vyberte rafinovanější způsob. Zvolte transparentní materiály. Krajky, tyly, šifony. Budete tajemná, a přitom mnoho přítomných mužů, bude chtít toto tajemství rozluštit. I zde můžete využít efekt třpytu. Temný lesk dodá vašim šatům hloubkou a budete působit jako femme fatale.

 

Z archivu módní návrhářky Terezy Sabáčkové (foto: Vladimír Homola, modelka: Marta Kovaříková)

Je spousta způsobů jak tuto společenskou sezónu zazářit. Vyberte si ten, který je pro vás ten pravý. Ať už budete za oslnivou hvězdu, éterickou bohyni, barevnou dračici nebo svůdnou femme fatale, buďte hlavně sama sebou. To všem šatům dodá vždy ten nejoslnivější třpyt. 

 

Mé tipy na úchvatné látky v nabídce: 

krajka metallic modrá

Třpyt tmavě modré krajky fascinuje oko tak, jako noční obloha…

krajka černá

S rafinovanými vsadkami z černé krajky přitáhnete pozornost svou tajemnou svůdností.

tyly

Pružný tyl zdůrazní vaše křivky, a stane se také výborným podkladem pro aplikace krajek nebo štrasových kamínků…

satén valentino královsky modrý

Královská modrá byla nejoblíbenější barvou letošních finalistek na Miss Universe. Je tak elektrizující, že jí nelze přehlédnout…

společenská metráž červená s flitry

Chcete být královnou plesu? Ve spojení červené a oslňujícího třpytu flitrované látky nelze nebýt… V rámci uchování elegance doporučuji volit již velmi jednoduchý střih!

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování obchodu, k poskytování funkcí sociálních sítí,
personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.