Slavnostní a společenská událost

Slavnostní nebo společenské akci se alespoň jednou v životě nevyhne nikdo z nás a i ti nejzarytější odpůrci formálních oděvů musí vyměnit svůj sportovní, ležérní nebo městský styl za pro ně poněkud netradiční slavnostnější oděv. Každá společenské akce vyžaduje jiný dresscode. Dresscode je výraz pro pravidlo upravující způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti a v češtině nemá ustálené alternativní označení. Čím více je událost formálnější, tím více se vyžaduje dodržení předepsaného dresscode, který je většinou upřesněn na pozvánce na tuto událost. Na akce typu maturitní a jiné plesy, firemní večírky, svatby, pohřby, vernisáže, promoce, stánice či maturitní zkoušky se umí vhodně obléci snad každý a není potřeba zdůrazňovat nevhodnost oděvu pro běžné denní nošení. Aby nám bylo příjemně i v typu oblečení, které pro nás není zrovna ten nejlepší šálek kávy, je potřeba nejenom zvolit vhodný střih, ale hlavně příjemný materiál, ze kterého oděv ušijeme. Materiály, ze kterých se šíjí pánské obleky nebo společenské košile dnes nebudeme zmiňovat, ty si necháme na samostatný článek. V tomto článku Vám přiblížíme naši nabídku společenských látek pro dámy. Luxusní společenské látky pro Vás nakupujeme každý rok od obchodníků v Dubaji. V naší nabídce najdete nepřeberné množství dezénů a barev vyšívaných tylů, saténů, šifonů, tylů, organz a samozřejmě podšívkovin, protože jak jistě každá žena z vlastní zkušenosti zná, není nic nepříjemnějšího než nahoru se kasající sukně nebo šaty.

Satén je splývavý, lesklý a hladký materiál, který nabízíme v různých barvách i úpravách. V naší nabídce naleznete jednobarevné i potištěné satény s krásnými a slušivými vzory. Satén je jeden z nejoblíbenějších materiálů používaných při tvorbě společenských oděvů, viz samostatný článek.

Dalším oblíbeným materiálem je šifon. Šifon je velmi jemná, na omak měkká, splývající a průsvitná tkanina vyrobená z přírodního hedvábí nebo umělých vláken, které imitují přírodní hedvábí. Tento materiál vyniká svojí nízkou hmotností a lehkostí, která dodá společenským šatům patřičnou eleganci. U nás nejdete šifon v úpravě hedvábné, elastické, podšívkové nebo s digitálním potiskem.

Tylem se označují síťované tkaniny, které jsou lehké a průsvitné. Tyl se tká z jemných polyesterových nebo nylonových přízí a má velmi malá oka, strukturou připomíná rybářskou síť. Tyl perfektně drží tvar, nemačká se a netřepí se okraj. V oděvní tvorbě se především používá k výrobě svatebních nebo kloboukových závojů, šijí se z něho šaty s bohatými sukněmi nebo samostatné sukně. V naší nabídce najdete tyly jednobarevné    /jemné, střední a silné/, ale hlavně velmi žádané vyšívané tyly.

Organza je jemná, lehká, ale velmi tuhá průhledná tkanina, která výborně drží tvar. Tradičně se zhotovuje z hedvábí, ale v současné době se k výrobě organzy používají syntetická vlákna, jako je polyester a polyamid. Rozdíl mezi tylem a organzou je ve způsobu výroby. Tyl je osnovní pletenina, organza je tkanina s plátnovou vazbou, proto se organza na krajích třepí a tyl nikoli. Organza se pro svoje vlastnosti používá do květinových vazeb, k výrobě dekorací na slavnostní příležitosti nebo jako spodničky pod široké sukně.

Přejeme si a doufáme, že na společenských akcích v šatech ušitých z našich látek zazáříte a proplujete jimi jako ryba ve vodě.