Minky

Každé miminko v nás probouzí touhu se s ním pomazlit a přitulit ho sobě. Je voňavé a heboučké, a pokud je oblečeno nebo zabaleno do měkoučké látky Minky, tak se tato touha ještě násobí.

Minky je velmi měkký pružný materiál, který je vyrobený z 100% polyesteru. Má krátký vlas, je hebký a jemný na dotek stejně jako kašmír. Tato látka je specifická svojí texturou s vyraženými puntíky, srdíčky nebo jinými malými tvary. Pro tyto vlastnosti, barvy a dezén se Minky používá hlavně k výrobě dětských dek, zavinovaček, hracích dek, polštářků, ale také k ušití mikinek nebo tepláčků pro miminka.

Při šití z Minky si musíme dávat pozor na to, jak pokládáme střih na látku. Vždy musí být položen jedním směrem, protože Minky se chová jako manžestr, tzn. po srsti je světlejší a proti srsti je tmavší, záleží na nás, jaký odstín chceme mít, ale hlavně na všech částech oblečení stejný. Minky je pružný materiál a proto ho musíme neustále rovnat a to při stříhání i šití.

A jak pečovat o materiál Minky, aby si zachoval svoji hebkost a barevnost? Stačí, když budeme vše prát na 30°C v jemném prášku bez použití aviváže a sušit jen na jemný program nebo v polostínu a nebudeme žehlit. Pokud vše dodržíme, budou Vám všechny výrobky sloužit dlouhou dobu.