Heboučká županovina právě v nabídce

Snad každý člověk miluje zabalit se po koupeli do měkoučkého plédu, osušky nebo županu.  V naší nabídce najdete materiály, které jsou přímo předurčeny k hýčkání těla a svou hebkostí lákají k zachumlání a odpočinku.

Županovina, kterou jsme pro Vás nakoupili v mnoha barvách, vyniká svojí měkkostí. Je to velmi příjemná tkanina s vynikajícími savými vlastnostmi a hřejivým efektem. Využívá se hlavně k šití županů nebo pohodlného domácího oblečení. Námi nabízená županovina má vysokou gramáž (350 g/m2) se složením 50% bavlna a 50% polyester. Vnitřní stranu tvoří smyčky froté a vnější velur, který je na dotek velmi hebký. Kromě skvělé absorpční schopnosti vyniká županovina jemným omakem a nádherným leskem.

A jak županovinu ošetřovat, aby neztratila na své hebkosti a hřejivosti?

Především bychom měli používat šetrné prací prostředky a nepřeplňovat buben pračky, protože by mohlo dojít k ohnutí nebo polámání vláken. Pereme maximálně na 40°C a i s aviváží je lepší šetřit. Nadměrné dávky mohou vést k tomu, že županovina místo dobré savosti bude naopak vodu odpuzovat. Není také žádoucí používat bělící prostředky, které by způsobily ztrátu barvy u barevné županoviny. Pokud budeme sušit v sušičce, tak využijeme šetrný program s nižší teplotou vzduchu. Nikdy nesušíme přímo na radiátoru nebo přímém slunci, protože županovina ztrácí svoji měkkost a hebkost. A žehlení? To bychom měli raději úplně vynechat! Tlak žehličky smyčky županoviny deformuje a materiál ztrácí svoji hebkost a snižuje se savost.

Přejeme Vám příjemné lenošení v županech a domácích oblecích z naší županoviny.