Blackout/Dimout.

Blackout/Dimout

Všichni víme, že blackout je výpadek elektrického proudu, který postihne velké množství odběrných míst, ale Blackout jako zatemňovací závěs??? Co si pod tímto názvem představit?

Názvem Blackout označujeme zastiňovací závěsy, které dokonale zabraňují propouštění slunečního světla do místnosti. Jsou vyrobeny většinou z 100% polyesteru a mají 100% zastiňovací schopnost. Blackout má z rubové strany jednobarevný, světlu nepropustný zátěr a jeho výhodou je možnost úplného zatemnění místnosti. Nevýhodou je, že je dekorativní pouze z jedné strany a méně splývavý, a proto je nutné zvolit vhodný střih závěsů.

Často se setkáme také s označením Dimout. Takto označené látky zastiňují mnohem více než běžné závěsy, ale většinou se orientačně udává, že zastiňují na 70 – 95%. Dimouty jsou látky tkané speciální technologií a jsou tvořeny třemi vrstvami, z nichž prostřední vrstva je utkaná z černé příze, která nepropouští světlo. Výhoda závěsu ušitého z Dimoutu je, že je dekorativní z obou stran a je více splývavý a poddajný.

Závěsy z Blackoutu a Dimoutu pereme v šetrném pracím prostředku na maximálně 30 ˚C na jemný prací program. Závěsy nikdy nebělíme, ani nepoužíváme prací prostředky s bělící složkou.

V naší nabídce najdete Blackout/Dimout vyrobený z 100% polyesteru s 80% zatemňovací schopností v různých barvách a dezénech.